Híres Horror rendzők
Rendezők

Scott Derrickson
A lista utolsó helyét az 1977-es születésű Scott Derrickson nyerte el, aki rendezőként 2000-ben bukkant fel a színen, amikor lehetőséget kapott a Hellraiser: A pokol démonjai levezénylésére, amivel talán nem is okozott túl nagy csalódást. 5 évvel később az Ördögűzés Emily Rose üdvéért, amivel egy Saturn-díjat is hazatudott vinni, a legjobb horrorfilm kategóriában. 2008-ban az Amikor megállt a Föld már kevésbé volt horror és talán nem is sikerült olyan jól, mint az ördögűzés hiába Keanu Reeves és Kathy Bates. Mondjuk érdekesség lehet, hogy a korábbi két rendezésénél Derrickson a forgatókönyv megírásában is részt vett, az Amikor a megállt a Földesetében viszont csak a rendezői feladatokat látta el. Ezt követően 4 év szünet jött, majd a Sinisterreltulajdonképpen egy hatalmas dobbantás után egy szép ugrást sikerült végrehajtania. Az Ethan Hawke főszereplésével forgatott film mindenféle közhelyessége és sablonossága ellenére szerethető volt és ügyesen megrendezett. Idén még a Távozz tőlem, Sátán! érkezik Derricksontól, aki a jövőben is horror rendezésen töri a fejét: érkezik tőle a Two Eyes Staring és tervezi, hogy a Végtelen határok című sorozat egy epizódját is megfilmesítené.

Dario Argento
Az olasz Hitchcocknak is becézett rendező felfért a listára, viszont valljuk be talán nem csoda, hogy nem jutott előkelőbb helyre. Tény, hogy az olasz direktor zseniális darabokkal örvendeztette meg a műfaj rajongóit. Az állatos címekkel fémjelzett Kristálytollú madár, A kilencfarkú macska és a 4 légy a szürke bársonyon pazar giallok, de a Mélyvörös, a Sóhajok, a Pokol, a Tenebre és a Phenomena szintén abból a fajtából való, ami után az ember mind a 10 ujját megnyalja. Az 1993-as Trauma már talán egy kicsit gyengébb végeredménnyel bírt, de talán elmondható ez A Stendhal-szindrómáról és az Álmatlanulról is, illetve ne feledkezzünk meg az 1998-as Az operaház fantomja feldolgozásról, ami már tényleg igazán középszerű volt. A Ti piace Hitchcock talán felüdülés volt, de aztán jött a Könnyek anyja és a Giallo, legutóbb pedig a Drakula 3D, ami annyira rosszul sikerült, hogy még most is a hideg ráz, ha rágondolunk.

Az egyik zombis fickó után már is itt a másik, akit talán a zombik atyjaként is emlegethetünk. Romero 28 éves volt, amikor elkészítette Az élőhalottak éjszakáját, amit aztán rengeteg hasonló agyhalottas film követett. Mondjuk fontos tudni, hogy Romero még saját bevallása szerint sem gondolta az első filmjét zombi produkciónak, sokkalta inkább egy fajta társadalomkritikának, ami a későbbiekben is jellemző volt a zombis munkásságára. Ezen a téren maradva nem feledkezhetünk meg a '78-as Holtak hajnaláról, A holtak napjáról, de a 2000-es években is forgatott három zombifilmet a Holtak földjét, a Holtak naplóját és a Survival of the Deadet. Persze akadt más is a tarsolyban, például Az őrültek, amiben a főhősök azért hajaznak a mozgó hullákra, de Stephen Kinggel közösen '82-ben elkészült a Creepshow, 1993-ban pedig a Halálos árnyék, ami szintén az íróhoz köthető,de a Majomszeretet és a 2000-es Csonttörő is a Romero filmek közé tartozik.

Takashi Miike
Szomorú vagy nem szomorú, de a listára szinte egyetlen ázsiai rendező fért fel. Takashi Shimizu vagy éppen Hideo Nakata már nem kapott helyet, de mondjuk thai fronton is elindulhatnánk a nevek felsorolásával. Viszont Miike helye azért valljuk be jogos. Tudni kell, hogy a direktor majd 100 filmet rendezett már, persze ezek közül nyilván nem mind horror, most viszont mégis erre a műfajra koncentrálunk. Az első fecske talán az 1999-esMeghallgatás lehet, amelynek alapjait egy regény képezte. A Visitor Q aztán szintén a mester kezei közül került ki, majd jött az Ichi the Killer, a musicalesebb beütésű Katauriék boldogságában. Az itthon is ismertebbek közül még az Extrém esetek című antológia lehet érdekes, amelyben Miike szintén lehetőséget kapott, de A horror mestereiben is rendezhetett, az első évad 13. része volt az övé. Idén augusztusban Japánban aztán a Kuimecímű rendezését mutatják be, illetve jövőre a Gokudo Daisenso-t is láthatjuk tőle
Alexandre Aja

Aját szokás emlegetni az újhullámos francia horror egyik képviselőjeként, igaz hazája színeiben jó formán csak a nagy feltűnést keltő Magasfeszültséget dirigálta - más kérdés, hogy a forgatások nagy része Romániában zajlott. Az annak köszönhető siker viszont egy remake rendezésre jogosította fel. Ez volt 2006-ban az eredetileg Wes Craven rendezésében készült Sziklák szeme, amelyből Aja egy pazar horrort forgatott Marokkóban. Pár év múlva a Kiefer Sutherland főszereplésével készült Tükrök érkezett meg, majd két évre rá egy újabb remake a Piranha, mindez ráadásul 3D-ben és meglehetősen szórakoztató módon. Mindezek ellenére Aja talán nem nevezhető a világ legtermékenyebb rendezőjének, hiszen a palettát már csak egyetlen horror színesíti, még hozzá a Joe Hill regényéből készült Szarvak Daniel Radcliffe-fel a főszerepben.
Ide helyezheted a címet
Itt add meg az alcímet
